Επίσκεψη του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στις Σέρρες

Την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας πραγματοποίησε επίσκεψη στις Σέρρες.

Πρώτος σταθμός ήταν το Γυμνάσιο Λευκώνα και  στη συνέχεια το 3ο ΓΕΛ Σερρών, όπου ο κ. Κόπτσης συναντήθηκε με εκπαιδευτικούς και μαθητές/τριες του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου και ενημερώθηκε για τη σχολική καθημερινότητα.

Ακολούθησε συνάντηση με τους/τις Συμβούλους Εκπαίδευσης Σερρών προκειμένου να γίνει εκτενής αποτύπωση της λειτουργίας των σχολικών μονάδων Σερρών.

Στη συνέχεια επισκέφθηκε το 6ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών και τα γραφεία των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών όπου συνομίλησε με όλους τους διοικητικούς υπαλλήλους.

Τέλος, οι Διευθυντές σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών και οι Διευθυντές Εκπαίδευσης είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τον κ. Κόπτση και να απευθύνουν ερωτήσεις μέσω τηλεδιάσκεψης.