Επίσκεψη στο Γραφείο Πρωθυπουργού

Τη Δευτέρα 4 Μαρτίου ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας επισκέφθηκε τον επικεφαλής του Γραφείου Πρωθυπουργού στη Θεσσαλονίκη κ. Μιχάλη Μπεκίρη.

Σκοπός της συνάντησης ήταν η ενημέρωση και η συζήτηση για τα  εκπαιδευτικά θέματα και τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν τα σχολεία στην καθημερινότητα τους. Συζητήθηκε εκτενώς το θέμα της σχολικής στέγης και τέθηκαν προτάσεις και ιδέες που αποσκοπούν στην εύρυθμη και απρόσκοπτη λειτουργία  των σχολικών μονάδων της Κεντρικής Μακεδονίας.

Σε μια γόνιμη συζήτηση έγινε παρουσίαση των δράσεων και των καινοτόμων προγραμμάτων που υλοποιούνται στις σχολικές μονάδες της Κεντρικής Μακεδονίας.