Δελτίο Τύπου: Επίσκεψη στην Πέλλα

Την Τρίτη 24 Οκτωβρίου ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης επισκέφθηκε την Πέλλα. Οι Διευθυντές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Πέλλας υποδέχθηκαν τον κ. Κόπτση στις Διευθύνσεις, όπου συνομίλησε με το διοικητικό προσωπικό αλλά και με γονείς.

Στη συνέχεια, ακολούθησε επίσκεψη στο 1ο ΓΕΛ Έδεσσας και στο 2ο Γυμνάσιο ‘Έδεσσας, συνοδεία των Συμβούλων Εκπαίδευσης όπου πραγματοποιήθηκαν συναντήσεις τόσο με τους συλλόγους διδασκόντων όσο και με τα 15μελή συμβούλια των μαθητών. Οι μαθητές συνομίλησαν με σοβαρότητα για τα ζητήματα που τους προβληματίζουν και αναπτύχθηκε γόνιμος διάλογος με τον κ. Κόπτση.

Ακολούθησε επίσκεψη στο 5ο Δημοτικό Έδεσσας όπου συζητήθηκαν ζητήματα υλικοτεχνικού εξοπλισμού και γενικότερων εκπαιδευτικών θεμάτων.

Τέλος, ο Περιφερειακός Διευθυντής συνομίλησε για περισσότερο από δύο ώρες με τους Διευθυντές όλων των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας και απάντησε σε ερωτήματα και προβληματισμούς τους.