13122018Πεμ
Τελ. Ενημέρωση:Πεμ, 13 Δεκ 2018

Χριστουγεννιάτικο Bazaar αγάπης - ΣΟΝΕ & Down Ελλάδος

94ffe4df1134f5404f9e7fb0b164128a

Η Συμφωνική Ορχήστρα Νέων Ελλάδος (ΣΟΝΕ) διοργανώνει Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar αγάπης, την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 από τις 10 το πρωί έως τις 10 το βράδυ.

Από τις 13.30 έως και τις 22:00, ανά μισή ώρα θα εμφανίζονται χορωδίες από όλη την Ελλάδα, μουσικά σχήματα - συγκροτήματα, μπαλέτα και guest καλλιτέχνες πλαισιώνοντας μουσικά και καλλιτεχνικά το Bazaar αγάπης.

Τίποτα δεν δημιουργεί περισσότερο αυτοσεβασμό και αυτοπεποίθηση από την επίτευξη ενός στόχου, κι εμείς είμαστε εδώ για να τον πετύχουμε!

Μέρος των εσόδων θα δοθεί στον Σύλλογο Συνδρόμου Down Ελλάδος.

Συμμετέχουν:
*Χορωδία Χριστιανική Ελπίς
*Χορωδία 4ου Γυμνασίου Κατερίνης
*Μέλη της ΣΟΝΕ (Ορχήστρα - Χορωδία - Τραγουδιστές)
*Ευρωπαϊκή Ορχήστρα & Χορωδία Μουσικού Σχολείου Πτολεμαΐδας
*Παιδική - Νεανική χορωδία Δήμου Βόλβης
*Παιδική Χορωδία Μουσικής Σχολής ΟΠΑΠ Νέας Μαδύτου Δήμου Βόλβης
*Μικτή Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου Ιερισσού ''Ο Κλειγένης''
*Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου Κατοίκων Ευόσμου - Κύριλλος και Μεθόδιος
*Χορωδία Αγίου Κωνσταντίνου και Ελένης Γιαννιτσών
*Χορωδία Ι. Ν. Αγίου Γρηγορίου του Παλαμά Μελισσοχωρίου
*Σχολή χορού: ΧΑΛΙΚΙΑ

Φιλική συμμετοχή:
-Θάνος Παπαγεωργίου - Κική Τσαλίκη
-Ιωάννης & Αλέξανδρος Λαζόπουλος
-Νικόλας Σαββίδης
-Σύνολο εγχόρδων Ροτόντα
-Kiou Band
-Μεσόγειος Project, Τραγούδι: Άσπα Μαυρίδου, Πιάνο: Δίγκας Χρήστος

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ!

Εταιρεία Μακεδονικών Σπουδών - Αίθουσα Διαλέξεων
(1ος όροφος, Εθ. Αμύνης 4, Θεσσαλονίκη)

Εκπρόσωποι από την Πολιτική, Πολιτειακή, Θρησκευτική και Στρατιωτική ηγεσία θα τιμήσουν με την παρουσία τους την εκδήλωση.

Σας περιμένουμε όλους για Άγιες ευχές Αγάπης, Αλληλεγγύης και Στοργής. Ελπιδοφόρο μήνυμα με Ωδές Αγγέλων ας γεμίσει η ψυχή μας. Καλές Γιορτές.

Πληροφορίες για την Νεανική Ρευματοειδή Αρθρίτιδα

reumatoeidis

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/Βάθμιας και Β/Βάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με τον «Σύλλογο Φίλων των Παιδιών με Χρόνιες Ρευματοπάθειες», σας προσκαλεί να συμπληρώσετε διαδικτυακά μέσω του link

https://goo.gl/forms/PiOrRcgJlttmamS72,  ένα σύντομο ερωτηματολόγιο για τη Νεανική Αρθρίτιδα, το συχνότερο ρευματικό νόσημα της παιδικής και εφηβικής ηλικίας.

Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου αποσκοπεί να σας ενημερώσει, διαδραστικά να σας εκπαιδεύσει και τεκμηριωμένα να σας υποστηρίξει στη διαχείριση μαθητών σας, που μπορεί να πάσχουν από το νόσημα αυτό.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία. To ερωματολόγιο θα παραμένει διαθέσιμο στο Διαδίκτυο.

ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΝΕΑΝΙΚΗ ΑΡΘΡΙΤΙΔΑ

ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΝΕΑΝΙΚΗ ΑΡΘΡΙΤΙΔΑ

Σας προσκαλούμε να συμπληρώσετε (πατώντας το παρακάτω link) το  ανώνυμο διαδικτυακό, απλό και σύντομο ερωτηματολόγιο προκειμένου να αποτιμήσουμε τις γνώσεις και εξοικείωση του εκπαιδευτικού με ένα νόσημα... που δεν είναι και τόσο σπάνιο...τη Νεανική Αρθρίτιδα.

Οι απαντήσεις σας  θα αποτελέσουν μαζί με τις υπόλοιπες, τη βάση για μελλοντικό διαδικτυακό βοήθημα του εκπαιδευτικού προσωπικού στην υποστήριξη μαθητή με Αρθρίτιδα...

Αποτελέσματα εκλογών 7ης Νοεμβρίου 2018 για το ΑΠΥΣΠΕ & ΑΠΥΣΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας

perif

Σύμφωνα με τις διατάξεις του ΠΔ 1/2003 (άρθρο 29) οι υποψήφιοι μπορούν, μέσα σε πέντε (5) ημέρες από την ημέρα της εκλογής, ήτοι μέχρι την Δευτέρα 12-11-2018, να ασκήσουν ένσταση κατά τους κύρους της εκλογής, ενώπιον του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την εκτύπωση ψηφοδελτίων και την προμήθεια φακέλων

perif

Αναθέσεις επιστημονικής και παιδαγωγικής ευθύνης σχολικών μονάδων σε Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου των ΠΕ.Κ.Ε.Σ. της Περιφερειακής Διεύθυνσης ΠΕ & ΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας

stelexoi-