22092017Παρ
Τελ. Ενημέρωση:Παρ, 22 Σεπ 2017

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (Π.Υ.Σ.Ε.Ε.Π.)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Τηλ. 2310-474837

Αριθμός Απόφασης Συγκρότησης 109/03-01-2017 (ΑΔΑ: ΩΔΓΖ4653ΠΣ-ΑΡΑ)

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Παπαδόπουλος Αριστείδης, Διευθυντής της Δ/νσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς, Πρόεδρος.
2. Τσέκου Αικατερίνη, Διευθύντρια της Δ/νσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής, Αντιπρόεδρος.
3. Πατσίδου-Ηλιάδου Μαρίνα, Σχολική Σύμβουλος Ειδικής Αγωγής της 7ης Περιφέρειας Ειδικής Αγωγής & Εκπαίδευσης.
4. Αδαμίδου Χριστίνα, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό κλάδου ΠΕ26 Λογοθεραπευτών του Α΄ ΚΕΔΔΥ Θεσ/νίκης, αιρετό μέλος
5. Διαμαντοπούλου Εριφύλη, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό κλάδου ΠΕ25 Σχολικών Νοσηλευτών, του 2ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Θεσ/νίκης, αιρετό μέλος

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ (αντίστοιχα)

1. Ασημακοπούλου Ζαχαρούλα, Διευθύντρια της Δ/νσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσ/νίκης.
2. Καζταρίδης Ιωάννης, Διευθυντής της Δ/νσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας.
3. Σωτηράκη Ελένη, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό κλάδου ΠΕ28 Φυσιοθεραπευτών του Β΄ ΚΕΔΔΥ Θεσ/νίκης.
4. Μαχαίρα Σοφία, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό κλάδου ΠΕ23 Ψυχολόγων του ΚΕΔΔΥ Πιερίας, αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
5. Μαυρίδου Ελένη, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό κλάδου ΠΕ30 Κοινωνικών Λειτουργών του 3ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης, αναπληρωματικό αιρετό μέλος

Όταν το Συμβούλιο εξετάζει θέματα που αφορούν το Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (Ε.Β.Π.), στις συνεδριάσεις συμμετέχει η κ. Αρβανίτη Τριανταφυλλιά του Ιωάννη, κλάδου Ε.Β.Π. του 1ου ΕΕΕΕΚ Πυλαίας - Χορτιάτη ως εκπρόσωπος του κλάδου του Ε.Β.Π. σύμφωνα με τα οριζόμενα στο άρθρο 24 παρ. 4δ του Ν.3699/2008.

Γραμματέας του Συμβουλίου ορίζεται η κ. Μουσιάδου Αναστασία, διοικητικός υπάλληλος κλάδου ΔΕ1 της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, με αναπληρωτή τον κ. Στεφανόπουλο Παναγιώτη, διοικητικό υπάλληλο κλάδου ΠΕ1 της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.

Η θητεία των τακτικών και αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου λήγει στις 31/12/2018.