Πρόσκληση υποψηφίων για πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών-ωρομισθίων από τους κλάδους του ΕΕΠ και αναπληρωτών από τον κλάδο ΔΕ1 ΕΒΠ για τις δομές Ειδικής Αγωγής (ΣΜΕΑΕ, ΚΕΔΔΥ, ΕΔΕΑΥ, εξειδικ. υποστήριξη μαθητών σχολείων Γεν Παιδείας) για το σχ. έτος 2017-18
19032024Τρι

eidikiagogi02

Παρακαλούμε να διαβαστούν με προσοχή τα συνημμένα αρχεία.

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΑΠ 65475/Δ3/24-04-2017 «Πρόσκληση υποψηφίων για πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων από τους κλάδους του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και αναπληρωτών από τον κλάδο ΔΕ1 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) για τις δομές της Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.Ε., ΚΕ.Δ.Δ.Υ., Ε.Δ.Ε.Α.Υ. καθώς και για την εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Παιδείας) για το σχολικό έτος 2017-2018». (βλ. συνημμένο αρχείο)

ΕΚΔΟΣΗ ΒΕΒΑΙΩΣΕΩΝ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΓΙΑ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2016-17

Οι υποψήφιοι θα παραλάβουν τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας για το τρέχον σχολικό έτος 2016-2017 από τις αρμόδιες Διευθύνσεις Εκπαίδευσης προκειμένου να τις επισυνάψουν στην αίτησή τους. Σε περίπτωση που η έκδοση της βεβαίωσης προϋπηρεσίας δεν είναι εφικτή έως τις 28-04-2017, οι υποψήφιοι θα καταθέσουν Υπεύθυνη Δήλωση (άρθρο 8 Ν.1599/1986) στην οποία θα δηλώνεται ότι θα προσκομίσει την Βεβαίωση προϋπηρεσίας μόλις την παραλάβει και όχι αργότερα από την Παρασκευή 05 Μαΐου 2017 (βλ. συνημμένο αρχείο).