Προκήρυξη 7ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας - 2η Ανακοίνωση
26042024Παρ

banneraki7Σας κοινοποιούμε τη 2η Ανακοίνωση Προκήρυξης του 7ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας, που θα διεξαχθεί στις 21, 22 και 23 Απριλίου 2015 στο Συνεδριακό Κέντρο «Ν. Οικονόμου» (ΝΟΗΣΙΣ- Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας).

Το 7ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής (σχετική άδεια Υ.ΠΑΙ.Θ.: 143523/Γ2/10-09-2014) διοργανώνεται από την Περιφερειακή Διεύθυνση Α?/θμιας και Β?/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, τους Σχολικούς Συμβούλους Πληροφορικής Κ.Μακεδονίας, το Σωματείο Φίλων του Τεχνικού Μουσείου Θεσσαλονίκης και το ΝΟΗΣΙΣ «Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας», υπό την αιγίδα του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων (σχετική απόφαση Υ.ΠΑΙ.Θ.: 148010/Γ2/17-9-2014).

Παρακαλούνται όλοι οι συνάδελφοι της Π.Ε. και Δ.Ε. να ενθαρρύνουν τη συμμετοχή των μαθητών.

Να σημειωθεί ότι έχει δοθεί παράταση για την υποβολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος και κατάθεσης Περίληψης Εργασίας. Η καταληκτική ημερομηνία  είναι η Δευτέρα 16  Φεβρουαρίου 2015.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος και  κατάθεση περίληψης εργασιών γίνονται ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας του συνεδρίου    (www.math-syn-pli.gr).