11052021Τρι
Τελ. Ενημέρωση:Δευ, 10 Μαϊ 2021

Τροποποίηση της με αρ. πρωτ. 21774/ΓΔ4/24-02-2021 (ΑΔΑ: 9ΕΞΡ46ΜΤΛΗ-ΚΒΓ) απόφασης με θέμα: «Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων υποψηφίων διδασκόντων στην Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων για το σχολικό έτος 2020-2021»

BTHMIA

Παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων των μαθητευομένων και των εκπαιδευτικών για την υλοποίηση του 35ωρου Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης Αποφοίτων του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξη Μαθητείας» των ΕΠΑ.Λ.

υλοποίηση του 35ωρου Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης Αποφοίτων του
«Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας» των ΕΠΑ.Λ.

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ Ε΄ ΦΑΣΗΣ

mathiteia-epal

Σας ενημερώνουμε ότι η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, δεν θα προβεί σήμερα σε έκδοση Απόφασης λειτουργίας τμημάτων Μαθητείας της Ε΄φάσης, μέχρι τη λήψη νεότερων οδηγιών από το Τμήμα Μαθητείας ΕΠΑ.Λ. και Μάθησης στο χώρο εργασίας του Υ.ΠΑΙ.Θ.

ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ Ε΄ ΦΑΣΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ Δ.Δ.Ε. ΤΗΣ Π.Δ.Ε. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΕΙΓΟΝ! ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΚΔΟΣΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΠΠΠ

ΕΠΕΙΓΟΝ! ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΚΔΟΣΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΠΠΠ

Σας ενημερώνουμε ότι η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, δεν θα προβεί σήμερα σε έκδοση απόφασης λειτουργίας τμημάτων για το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης, μέχρι τη λήψη νεότερων οδηγιών από τη Γενική Γραμματεία Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης, Δια Βίου Μάθησης και Νεολαίας του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων στην Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας

mathiteia-epal

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων A', Β', Γ' και Δ' του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας» των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής αποφοίτων

Οι ενδιαφερόμενοι απόφοιτοι μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις από την 07/01/2021 έως την 15/01/2021. Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων επιμορφωτών εκπαιδευτικών

Οι ενδιαφερόμενοι επιμορφωτές εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά αιτήσεις από την 07/01/2021 έως την 15/01/2021 στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι για την υποβολή των αιτήσεων να διαβάσουν προσεκτικά το επισυναπτόμενο pdf (Πρόσκληση ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας)

Download this file (24079 6ΛΣ546ΜΤΛΗ-Π9Ο.pdf)24079 6ΛΣ546ΜΤΛΗ-Π9Ο.pdf[ ]710 kB

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων υποψηφίων διδασκόντων στην Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2020-2021

BTHMIA