27112022Κυρ
Τελ. Ενημέρωση:Πεμ, 24 Νοε 2022

Υπουργική Απόφαση που αφορά συντελεστές (Ε.Β.Ε.) σχολών, τμημάτων ή εισαγωγικών κατευθύνσεων καθώς και ειδικών μαθημάτων και πρακτικών δοκιμασιών πανελλαδικών εξετάσεων 2023 και εφεξής

ΥΠΑΙΘ 2

Γνωστοποίηση δημοσίευσης στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως της υπ΄ αριθμ. Φ.251/140232/Α5/11-11-2022 (ΦΕΚ 5803 Β΄/14-11-2022) Υπουργικής Απόφασης που αφορά συντελεστές Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής (Ε.Β.Ε.) σχολών, τμημάτων ή εισαγωγικών κατευθύνσεων, καθώς και συντελεστές Ελάχιστης Βάσης
Εισαγωγής (Ε.Β.Ε.) ειδικών μαθημάτων και πρακτικών δοκιμασιών πανελλαδικών εξετάσεων 2023 και εφεξής.

Μεταλυκειακό Έτος - Τάξη Μαθητείας / Κατατακτήριες εξετάσεις σε Τμήματα Α.Ε.Ι.

mathitia8

Μεταλυκειακό Έτος ? Τάξη Μαθητείας / Κατατακτήριες εξετάσεις σε Τμήματα Α.Ε.Ι.

Από σήμερα  01 Νοεμβρίου έως και τις 15 Νοεμβρίου θα μπορούν οι απόφοιτοι του Μεταλυκειακού Έτους Τάξης Μαθητείας να υποβάλουν αίτηση για κατατακτήριες εξετάσεις σε Τμήματα Α.Ε.Ι. που ήδη έχουν εκδώσει σχετικές Προκηρύξεις.

Πληροφορίες στον παρακάτω σύνδεσμο :

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων υποψηφίων διδασκόντων στην Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2022-2023

ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΔΡΑ

Υποβολή αιτήσεων από Παρασκευή 11-11-2022 έως και Πέμπτη 17-11-2022 στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Ο.Π.ΣΥ.Δ.)