ΑΠΥΣΠΕ

Μπαχαράκης Θωμάς

Αναπληρωτής Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης ? Πρόεδρος

Βέλκου Κυριακή

Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ60 του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας - Αντιπρόεδρος

Καραβασίλης Ιωάννης

Διευθυντής της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών

Γιακουμής Ανδρέας

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 του 26ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης - Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Π.Ε.

Κατσαρός Ιωάννης

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 του 8ου Δημοτικού Σχολείου Συκεών, Διευθυντής του 12ου Δημοτικού Σχολείου Πολίχνης - Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Π.Ε.

Αναπληρωματικά μέλη (αντίστοιχα)

Γώτη Ευθυμία

Διευθύντρια της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας

Μποταΐτη Αρετή

Κελεσίδης Ευάγγελος

Διευθυντής της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Κοκκίνου Κυριακή

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ60 του 5ου Νηπιαγωγείου Πεύκων- Αιρετή εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Π.Ε.

Ανθόπουλος Κωνσταντίνος

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 του 8ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμαριάς, Διευθυντής του 67ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης - Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Π.Ε.

Γραμματέας: Τσίμπου Κοσμία, διοικητική υπάλληλος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας

Αναπληρώτρια Γραμματέας: Φραγκούδη Θωμαή, διοικητική υπάλληλος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας

Στις περιπτώσεις που το Συμβούλιο εξετάζει θέματα ιδιωτικών εκπαιδευτικών και θέματα ιδιοκτητών ιδιωτικών σχολείων, αντί του 4ου και 5ου μέλους, συμμετέχουν οι οριζόμενοι από τους αντίστοιχους φορείς, ως εξής:

Α. Για την εκπροσώπηση των ιδιωτικών εκπαιδευτικών λειτουργών

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Σελέκος Δημήτριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων  «ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ»
  2. Χριστόπουλος Γεώργιος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 στα Μοντεσσοριανά σχολεία

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ  ΜΕΛΗ

1. Βουρκούδης Απόστολος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ88.03 της «Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης»
  2. Αηδονίδης Μιλτιάδης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 των «ΠΡΟΤΥΠΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ»

Β. Για την εκπροσώπηση των ιδιοκτητών Ιδιωτικών Σχολείων

ΤΑΚΤΙΚΑ   ΜΕΛΗ