16092021Πεμ

Περιφερειακής Διεύθυνσης Κεντρικής Μακεδονίας

Α.Π.Υ.Σ.Π.Ε.

Μπαχαράκης Θωμάς, Αναπληρωτής Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης - Πρόεδρος

Βέλκου Κυριακή, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ60 του 2ου  ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας - Αντιπρόεδρος

Μυλωνά Ζαφειρούλα, Διευθύντρια της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής - Τακτικό μέλος

Παπακώστας Δημήτριος, Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, του Δ.Σ. Αγίας Τριάδας, Διευθυντής του Δ.Σ. Αγγελοχωρίου

Στεφανίδου Μαρία, Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ60, του 12ου Νηπιαγωγείου Σταυρούπολης

Τσίμπου Κοσμία, Διοικητική υπάλληλος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας - Γραμματέας

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ (αντίστοιχα)

Φροσύνης Αθανάσιος, Διευθυντής της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης

Κέκια Μέλλω (Αιμιλία), Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70 του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας

Πυρινός Δημήτριος, Διευθυντής της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας

Πατμάνογλου Στυλιανός, Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ11, του 34ου Δ.Σ. Θεσσαλονίκης

Αρζόγλου Χαράλαμπος, Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, του 2ου Δ.Σ. Πανοράματος

Φραγκούδη Θωμαή, Διοικητική υπάλληλος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας - Αναπληρώτρια γραμματέας

Στις περιπτώσεις που το Συμβούλιο εξετάζει θέματα ιδιωτικών εκπαιδευτικών και θέματα ιδιοκτητών ιδιωτικών σχολείων, αντί του 4ου και 5ου μέλους, συμμετέχουν οι οριζόμενοι από τους αντίστοιχους φορείς, ως εξής::

Α. Για την εκπροσώπηση των ιδιωτικών εκπαιδευτικών λειτουργών

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κουρουτός Μιχάλης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03 της «ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ Σχολής Πατησίων »

2. Βουρκούδης Απόστολος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ88.03 της «Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ (αντίστοιχα)

1. Σελέκος Δημήτριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων «ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ»

2. Αηδονίδης Μιλτιάδης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70 των «ΠΡΟΤΥΠΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ»

Β. Για την εκπροσώπηση των ιδιοκτητών Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων:

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κορυφίδης Ιωάννης, ιδιοκτήτης των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων «ΠΡΟΤΥΠΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ»

2. Φρυγανιώτης Αθανάσιος, ιδιοκτήτης των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων «ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ (αντίστοιχα)

1. Κυραϊλίδης Χαράλαμπος, ιδιοκτήτης των ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων «ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΒΑΘΕΙΑ - ΚΥΡΑΪΛΙΔΗ»

2. Φουντά Αιμιλία, ιδιοκτήτρια των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων «ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ»