Euroscola
19032024Τρι

Ανάθεση ταξιδιωτικών υπηρεσιών στο πλαίσιο του προγράμματος Euroscola 2019-2020

euroscola 1

ΘΕΜΑ: Ανάθεση ταξιδιωτικών υπηρεσιών στο πλαίσιο του προγράμματος Euroscola 2019-2020

Σας γνωρίζουμε ότι, κατόπιν συνεδρίασης της επιτροπής αξιολόγησης προσφορών στην οποία συμμετείχαν η Προϊσταμένη Τμήματος Β΄ Οικονομικών Υποθέσεων της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, ο Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Γονέων και Κηδεμόνων Κεντρικής Μακεδονίας, τα δύο αιρετά μέλη του ΑΠΥΣΔΕ και οι τρεις εκπαιδευτικοί-συνοδοί, σύμφωνα με το με αρ. πρωτ.150/08-01-2020 (Α.Δ.Α. ΨΗΚ546ΜΤΛΗ-ΨΑΝ) έγγραφό μας, η ανάθεση των ταξιδιωτικών υπηρεσιών για τη μετάβαση, διαμονή και επιστροφή των είκοσι τεσσάρων (24) μαθητών και των τριών (03) συνοδών στο Στρασβούργο, στο πλαίσιο του διαγωνισμού Euroscola σχολικού έτους 2019-2020, έγινε στο πρακτορείο με τίτλο «TEMPI HOLIDAYS», διότι κρίθηκε καταλληλότερη όσον αφορά στα ποσοτικά και ποιοτικά κριτήρια επιλογής γραφείου γενικού τουρισμού.

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας
Αλέξανδρος Κόπτσης

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετάβαση, διαμονή και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών προς το/και από το Στρασβούργο, στο πλαίσιο του Προγράμματος EUROSCOLA 2019-2020

euroscola 1

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας καλείται να εκπροσωπηθεί στο πλαίσιο του προγράμματος Euroscola 2019-2020 στην Ημερίδα στο Στρασβούργο στις 05 Μαρτίου 2020 από είκοσι τέσσερις (24) μαθητές και τρεις (03) συνοδούς καθηγητές.

Προκειμένου να διασφαλιστεί οικονομική προσφορά, οι επιλεγέντες συνοδοί καθηγητές, οι οποίοι και θα αναλάβουν στο εξής την οργανωτική ευθύνη, σύμφωνα με το μα αρ.πρωτ. 138714/Δ2/09-09-2019 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ. με θέμα «Πρόγραμμα EUROSCOLA», σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας

προσκαλούν

Γραφεία Γενικού Τουρισμού με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ,

να καταθέσουν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας σφραγισμένη προσφορά κατά το χρονικό διάστημα από 09 Ιανουαρίου 2020 έως και 14 Ιανουαρίου 2020, ώρα 15:30.

Ανακοίνωση διαγωνιστικών κέντρων Κεντρικής Μακεδονίας στο πλαίσιο του Προγράμματος EUROSCOLA 2019-2020

euroscola 1

Από την Περιφερειακή Διεύθυνση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας ανακοινώνεται ο πίνακας με τα Διαγωνιστικά Κέντρα στο πλαίσιο του Προγράμματος EUROSCOLA 2019-2020.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερώνονται:

• Από την ιστοσελίδα της Περιφερειακής Δ/νσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας (kmaked.pde.sch.gr) στο σύνδεσμο για το EUROSCOLA.
  • Από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης.
  • Από τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Επισημαίνεται ότι ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί την Πέμπτη, 07 Νοεμβρίου 2019.

Επισημαίνεται ότι στη Δ.Δ.Ε. Ν. Ημαθίας θα λειτουργήσουν τρία (03) διαγωνιστικά κέντρα και στη Δ.Δ.Ε. Ν. Χαλκιδικής έξι (06). Στις υπόλοιπες Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης θα λειτουργήσει από ένα (01) διαγωνιστικό κέντρο. Οι διαγωνιζόμενοι μπορούν να ενημερώνονται σχετικά από τη σχολική μονάδα όπου φοιτούν, καθώς επίσης και από την αντίστοιχη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Επισυνάπτεται ο πίνακας με τα διαγωνιστικά κέντρα Κεντρικής Μακεδονίας - EUROSCOLA2019-2020

Ημερίδα Euroscola -7 Φεβρουαρίου 2019 - Φωτογραφικό υλικό

euroscola-logo

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας συμμετείχε στην Ημερίδα που έλαβε χώρα στο Στρασβούργο στις 7 Φεβρουαρίου 2019, στο πλαίσιο του προγράμματος Euroscola 2018-2019, με 24 μαθητές Λυκείου και 3 συνοδούς καθηγητές.
Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν το χώρο και τον τρόπο λειτουργίας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και να εκφράσουν τις προσδοκίες και τις απόψεις τους για την ευρωπαϊκή οικοδόμηση. Παράλληλα, αποκόμισαν σημαντικές εμπειρίες από το ταξίδι στο εξωτερικό, τις οποίες μοιράστηκαν με τους συμμαθητές τους με την επιστροφή στα σχολεία τους.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετάβαση, διαμονή και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών προς το/και από το Στρασβούργο, στο πλαίσιο του Προγράμματος EUROSCOLA 2018-2019

Download this file (27835 ΩΕΟ24653ΠΣ-ΨΕΤ.pdf)27835 ΩΕΟ24653ΠΣ-ΨΕΤ.pdf[ ]588 kB