22052019Τετ
Τελ. Ενημέρωση:Τετ, 22 Μαϊ 2019

Ημερίδα Euroscola -7 Φεβρουαρίου 2019 - Φωτογραφικό υλικό

euroscola-logo

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας συμμετείχε στην Ημερίδα που έλαβε χώρα στο Στρασβούργο στις 7 Φεβρουαρίου 2019, στο πλαίσιο του προγράμματος Euroscola 2018-2019, με 24 μαθητές Λυκείου και 3 συνοδούς καθηγητές.
Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν το χώρο και τον τρόπο λειτουργίας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και να εκφράσουν τις προσδοκίες και τις απόψεις τους για την ευρωπαϊκή οικοδόμηση. Παράλληλα, αποκόμισαν σημαντικές εμπειρίες από το ταξίδι στο εξωτερικό, τις οποίες μοιράστηκαν με τους συμμαθητές τους με την επιστροφή στα σχολεία τους.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετάβαση, διαμονή και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών προς το/και από το Στρασβούργο, στο πλαίσιο του Προγράμματος EUROSCOLA 2018-2019

euroscola 1

Download this file (27835 ΩΕΟ24653ΠΣ-ΨΕΤ.pdf)27835 ΩΕΟ24653ΠΣ-ΨΕΤ.pdf[ ]588 kB