22082019Πεμ
Τελ. Ενημέρωση:Πεμ, 22 Αυγ 2019

Ανώτερο Περιφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
Περιφερειακής Διεύθυνσης Κεντρικής Μακεδονίας

 

Α.Π.Υ.Σ.Δ.Ε.

 

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

Κόπτσης Αλέξανδρος Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας - Πρόεδρος

Ζάγκα Ελευθερία Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ02 του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας- Αντιπρόεδρος 

Μαυρίδου Αναστασία Διευθύντρια της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας - Τακτικό μέλος

Ρίζος Στυλιανός Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ11 του Γυμνασίου Λευκώνα Σερρών, Διευθυντής του Γυμνασίου Λευκώνα - Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Δ.Ε.

Λουκάς Ευάγγελος Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03 του 3ου ΓΕ.Λ. Ευόσμου - Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Δ.Ε.

Κομψοπούλου Γεωργία Διοικητική υπάλληλος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας - Γραμματέας

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ (αντίστοιχα)

Τενεκετζής Κωνσταντίνος Διευθυντής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών

Μιμιλίδου Παρθένα  Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ78 του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας

Ματζιάρης Παύλος Διευθυντής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης 

Ιωάννου Δημήτριος Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03 του 3ου ΓΕ.Λ. Σταυρούπολης, Διευθυντής του 3ου ΓΕ.Λ. Σταυρούπολης - Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Δ.Ε.

Ρογδάκη Άννα Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 του Διαπολιτισμικού Γυμνασίου Ευόσμου ? Αιρετή εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Δ.Ε.

Φραγκούδη Θωμαή Διοικητική υπάλληλος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας - Αναπληρώτρια Γραμματέας

 

Στις περιπτώσεις που το Συμβούλιο εξετάζει θέματα ιδιωτικών εκπαιδευτικών, θέματα ιδιοκτητών ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων και θέματα ιδιωτικής επαγγελματικής εκπαίδευσης, αντί των αιρετών εκπροσώπων των δημοσίων εκπαιδευτικών Δ.Ε., συμμετέχουν οι οριζόμενοι από τους αντίστοιχους φορείς ως εξής:

Α. Για την εκπροσώπηση των ιδιωτικών εκπαιδευτικών λειτουργών

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κουρουτός Μιχάλης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03 της «ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ Σχολής» Πατησίων

2. Βουρκούδης Απόστολος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ18 της «Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Σελέκος Δημήτριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων «ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ»

2. Δελιγκάς Γραμμένος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03 των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων «ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΑΜΑΡΙ»

 

Β. Για την εκπροσώπηση των ιδιοκτητών ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Γκροζούδης Χρήστος, «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ»

2. Μαντουλίδου Αικατερίνη, «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κυραϊλίδης Χαράλαμπος, «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΒΑΘΕΙΑ-ΚΥΡΑΪΛΙΔΗ»

2. Φρυγανιώτης Αθανάσιος, «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ»

 

Η Περιφερειακή Διεύθυνσης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας χρησιμοποιεί στο διαδικτυακό της τόπο "cookies" προκειμένου να προσφέρει αποτελεσματικότερο για τους επισκέπτες/χρήστες περιβάλλον. Επιλέγοντας να συνεχίσετε την περιήγησή σας στην ιστοσελίδες μας, αποδέχεσθε τη χρήση των "cookies". Για να ενημερωθείτε σχετικά, παρακαλούμε να ανατρέξετε στις Πληροφορίες.
Πληροφορίες Αποδέχομαι