Προκήρυξη πλήρωσης κενών θέσεων εκπαιδευτικών σε Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) κατά το σχολικό έτος 2020-2021
19032024Τρι

ypoyrgeio paideias 292

Η Επιστημονική Επιτροπή Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων (Ε.Ε.Π.Π.Σ.) προκηρύσσει την πλήρωση 358 κενών θέσεων εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, κατά κλάδο και ειδικότητα ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης (Π.Δ.Ε.) σε Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.), ύστερα από αίτημα των Επιστημονικών Εποπτικών Συμβουλίων (ΕΠ.Ε.Σ.) ή του Διευθυντή ή του Προϊσταμένου του Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ.  εφόσον δεν έχει συγκροτηθεί το ΕΠ.Ε.Σ.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται από σήμερα Τετάρτη 1 Ιουλίου 2020 μέχρι και την Πέμπτη 9 Ιουλίου 2020 στις 15:00 να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση και τα δικαιολογητικά τους, μέσα από την Ενιαία Ψηφιακή Πύλη της Δημόσιας Διοίκησης (εδώ[1]).

[1] https://www.gov.gr/ipiresies/ekpaideuse/epaggelmaties-ekpaideuses/metroo-tou-institoutou-ekpaideutikes-politikes-iep

Download this file (Προκήρυξη.pdf)Προκήρυξη.pdf[ ]540 kB